Naisten paitojen kokoopas

Muistutus :

  • Rinnanympärys: mittaa vaakasuoraan rintojen korkeimmalta kohdalta.
  • Rinnanalusympärys: mittaa heti rintojen alta.
  • Vyötärönympärys: mittaa vyötärön kapeimmalta kohdalta.
  • Lantionympärys: mittaa leveimmältä kohdalta.
Rinnanympärys en cm 78/8282/8686/9090/9494/9898/102102/106
Vyötärönympärys en cm 55/5959/6363/6767/7171/7575/7979/83
Lantionympärys en cm 84/8888/9292/9696/100100/104104/108108/112
Ranska et Espanja34363840424446
Vakiokoko
XSSMLXLXXLXXXL
VakiokokoT0T1T2T3T4T5T6
Italialainen koko (Eurooppa) 38404244464850
Ranska / Espanja343638404244464850
Iso-Britannia6810121416182022
Yhdysvallat24681012141618
Italia384042444648505254
Saksa323436384042444648
Japani35791113151719
Quicksize © 2026